• Ekologia jest dziecinnie prosta... wystarczą ludzie z wyobraźnią

  • Ekologia jest dziecinnie prosta... wystarczą ludzie z wyobraźnią

O nas

Eko-Logic to firma działająca w obszarze energetyki odnawialnej (OZE), zajmująca się kompleksową obsługą inwestycji związanych z budową farm wiatrowych. Nasze działania obejmują planowanie, staranne wytypowanie lokalizacji, pomoc w uzyskaniu dofinansowania lub kredytu bankowego, pomiar wiatru, monitoring środowiskowy oraz budowę farmy wiatrowej i przyłączenie jej do sieci. W naszym portfolio znajdują się wdrożenia farm kilkudziesięcio-megawatowych, jak i projekty pojedynczych turbin realizowanych w ramach założeń energetyki rozproszonej.

Nasi eksperci to przede wszystkim inżynierowie, planiści, ekonomiści, a także specjaliści od ochrony środowiska pracujący w branży od przeszło 15 lat, czyli momentu narodzin energetyki wiatrowej w Polsce. Łącząc biznes z ekologią dbamy o to, by ryzyko inwestycyjne było na jak najniższym poziomie. Posiadamy doświadczenie
w pozyskiwaniu i szacowaniu potencjału lokalizacji, realizacji, wdrażaniu i zarządzaniu projektami inwestycyjnymi dla branży energetycznej


  • W roku 2011 firma Eko-Logic została ogłoszona najlepszą Inwestycją Roku w Europie (Impact Investment of the Year in Europe). Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane przez Europejską Sieć Aniołów Biznesu (EBAN) podczas XI Kongresu EBAN zorganizowanego po raz pierwszy w Warszawie.

Partnerzy

Będąc pod parasolem kapitałowo-organizacyjnym Polskiego Funduszu Inwestycji, możemy korzystać z doświadczeń własnych, jak i doświadczeń firm w naszej grupie kapitałowej. Kompetencje Polskiego Funduszu Inwestycji pozwalają zapewnić naszym Klientom pełne wsparcie w zakresie:

img

strategii rozwoju

img

doradztwa finansowego (kredyt, leasing)

img

zakładania spółek celowych (SPV)

img

wsparcia prawno-księgowego.

Nasza współpraca umożliwia tworzenie kompleksowego produktu: zaawansowanych technicznie farm wiatrowych, jak i efektywnych ekonomicznie i organizacyjnie spółek celowych dla naszych Klientów.